O mnie

Fot. Bartosz Bajerski / Muzeum Narodowe w Warszawie

Nazywam się Aleksandra Janiszewska-Cardone. Jestem historyczką sztuki, kuratorką sztuki niderlandzkiej, holenderskiej i flamandzkiej w Muzeum Narodowym w Warszawie, a także pasjonatką opowiadania o sztuce.

Założyłam tego bloga w 2019 roku jako miejsce do dzielenia się moim hobby z większą liczbą osób niż grupa moich studentów na Uniwersytecie Warszawskim czy słuchaczami w muzeum, w którym mam szczęście pracować. Od tamtej pory prowadzenie bloga stało się dla mnie wspaniałą przygodą poprzez sztukę i jej opowieści. Blog, zwłaszcza w jego odsłonie na Facebooku, pozwala mi na kontakt ze wszystkimi miłośnikami sztuki, którzy mają ochotę wejść ze mną w kontakt.

Jeśli masz ochotę, możesz zajrzeć na moją stronę na Academia.edu , gdzie umieszczam niektóre moje naukowe publikacje. Współpracuję również z fundacją Niezła Sztuka zajmującą się popularyzacją wiedzy o kulturze i sztuce. Piszę dla ich strony.

Jeśli chcesz posłuchać jak opowiadam o sztuce, zapraszam do wysłuchania oprowadzania po wystawie “Różne spojrzenia” oraz wykładu do niej wprowadzającego. Możesz również posłuchać o jednym z obrazów z kolekcji MNW. Miałam też przyjemność udzielić wywiadu o wystawie “W warsztacie niderlandzkiego mistrza” (2017). A także spróbować swoich sił na Tik Toku (obrazy “W karczmie” oraz “Przeprawa przez rzekę“) 🙂

Jeśli ciekawi Cię co jeszcze robię, zajrzyj na mój profil na LinkedIn.

Czytelniczko i Czytelniku zapraszam do kontaktu. Może masz jakieś ulubione dzieło o którym chciałabyś/chciałbyś poczytać? Jestem też otwarta na propozycje współpracy.

Napisz do mnie. Możesz skorzystać z formularza poniżej lub napisać do mnie bezpośrednio na adres: otulina.blog@gmail.com

Visits: 230